Grillida saab põhimõtteliselt igal pool: terrassil, rõdul, aias. Vastavalt asukohale tuleb aga valida õige grillseade: puu-, söe-, gaasi- või elektrigrill. “Teatud grille võib kasutada rõdul ja terrassil ning mõnda tohib kasutada vaid koduaias kindlal pinnasel,” räägib Kruusma.
Rõdul ja terrassil tohib kasutada ainult selliseid grillseadmeid, mis ei tarvita tahket kütust (nt söe- või puugrill) ning mis on lubatud tootja kasutus- ja ohutusjuhendis. “Kuna rõdu ja terrass on hoone osad, on seal tahke kütusega grilli kasutamine keelatud. Juhtub grill ümber minema, lenduv säde või hõõguv põlevmaterjali osake puitterrassi alla kukkuma, on tuleõnnetus kiire tulema. Seega on rõdul soovitatav kasutada ainult elektrigrilli või gaasigrilli, kui seadme tootja seda lubab.” Lisaks tuleks kortermajas arvestada korteriühistu kehtestatud piirangutega – kui rõdul grillimine on keelatud, siis tuleb sellest ka kinni pidada.
Grilli paika sättides peab selle ümber jätma piisavalt vaba ruumi: see ei tohi olla vastu seina ega puutuda kokku kergesti süttivate materjalidega ehk tuleks järgida tootja juhiseid. Ainult nii tagatakse terrassil ja rõdul ohutu grillimine.
Terrassil ja rõdul grillimiseks:
- Kui rõdu ja terrass on hoone osa, siis ära kasuta seal tahkel kütusel (nt söe- või puugrill) töötavat grillseadet.
- Kasuta ainult elektri- või gaasigrilli, kuid veendu enne, et seadme kasutusjuhend seda lubab.
- Tee selgeks korteriühistu poolt kehtestatud grilli kasutamise reeglid.
- Jäta grilli ümber piisavalt ruumi, et küttekeha ei põhjustaks süttimist.
- Jälgi, et grillimisel tekkiv suits ja lõhnad ei häiriks naabreid.
- Ära jäta grilli järelevalveta!
- Hoia veeämber või tulekustuti käepärast! Pärast grillimist veendu, et seade oleks korralikult välja lülitatud.