Gjensidige kindlustus lisas liikluskindlustusele puksiirabi kaitse, et ka õnnetuse põhjustanud juht ei jääks liikluskõlbmatu sõidukiga tee äärde

22.04.2019

Viimased uudised

  • 26.07.2024
    ERGO omandab Balti riikides kahjukindlustusseltsi ADB Gjensidige
    Loen edasi...
  • 24.05.2024
    Reisil võib ootamatu tervisemure tõttu minna arstivisiit maksma mitu tuhat eurot
    Loen edasi...
  • 08.05.2024
    KUULA | Mida reisikindlustust sõlmides tähele panna?
    Loen edasi...
Kõik uudised

Liiklusõnnetuste arv Eestis liigub vaikselt kuid visalt vähenemise suunas, ehkki mullu oli õnnetusi rohkem kui 2017. aastal – 1468. Suur osa neist juhtumeist on sellised, kus osaleb vähemalt kaks sõidukit.

Kui autokasutajal on kaskokindlustus, korvab see kannatanule viga saanud auto äravedamise kulud. Kuid kui õnnetuse on põhjustanud juht, kellel kaskot ei ole, jääb ta oma katkise sõidukiga hätta, sest liikluskindlustus ei ole seni puksiirabi korvanud. Alates veebruarist kuulub Gjensidige kindlustuse puhul see hinna sisse.

Gjensidige kindlustuse kahjukäsitluse osakonna juhataja Maarika Mürgi sõnul otsustati puksiirabi teenus liikluskindlustusele lisada selleks, et inimesed ei peaks pingelises olukorras muretsema oma viga saanud sõiduki äravedamise pärast.

„Liikluskindlustus on Eestis kohustuslik, kuid seni pole kohustust õnnetuse põhjustajat viga saanud auto pukseerimisega aidata. Gjensidige kindlustus otsustas võtta selle kohustuse, sest õnnetusse sattunud inimesel, olles kas kannatanu või põhjustaja, on kõiksugu muid muresid, millega tegeleda,“ ütles Mürk.

Kindlustusasjatundja märkis, et ehkki kaskokindlustus on muutumas üha tavalisemaks, on meie teedel endiselt arvukalt sõidukeid, millel see puudub. Tähele tuleb panna sedagi, et osapoolte kokkuleppel lahendatavad avariid on küll kindlustusjuhtumid, kuid liiklusõnnetuste statistikas need kõik ei kajastu.

„Vahel ei ole palju vaja, et kokkupõrke tagajärjel turvapadjad avaneks, turvavööd lukustuks ja auto muutuks seega liiklemiseks ohtlikuks. Inimesed jäävad terveks, olukord lahendatakse omavahel, kuid liikluskõlbmatu autoga poleks kaskot mitteomaval inimesel just kui midagi teha. Selleks, et olukord lahenda, peab inimene hakkama kuskilt puksiiri otsima. Nüüd piisab ainult sellest, kui helistada Gjensidige klienditeenindusnumbril,“ märkis Mürk.

Puksiirabi kaitse puhul tuleb tähele panna, et see kehtib sõidu- ja pakiautole (registrimassiga kuni 3500 kg) ning mootorrattale. Lisaks kehtib see peaaegu kõigis Euroopa riikides. Isegi kui avarii juhtub Kreekas, Andorras või Iirimaal, saadetakse Gjensidige Eesti numbrile helistades kohaliku partneri puksiirauto järele.

Puksiirabi aitab sõiduki pukseerida sündmuskohalt lähimasse remondiettevõttesse või hoiukohta, kui liikluskindlustuse kindlustusjuhtumi tagajärjel ei tohi või ei ole võimalik sõidukiga liikluses osaleda.