Üle 80 protsendi õnnetustest juhtub vabal ajal

21.03.2019

Viimased uudised

  • 26.07.2024
    ERGO omandab Balti riikides kahjukindlustusseltsi ADB Gjensidige
    Loen edasi...
  • 24.05.2024
    Reisil võib ootamatu tervisemure tõttu minna arstivisiit maksma mitu tuhat eurot
    Loen edasi...
  • 08.05.2024
    KUULA | Mida reisikindlustust sõlmides tähele panna?
    Loen edasi...
Kõik uudised

Koguni 80 protsenti õnnetustest juhtub inimestega töövälisel ajal, kuid väga sageli piiravad traumad töövõimekust ja mõjutavad seega otseselt sissetulekut. Halvemal juhul tuleb maksta tuhandeid eurosid ravi eest, kaotades samal ajal märkimisväärselt kuupalgas.

Kui viiest õnnetusest neli juhtub vabal ajal, siis neist omakorda ligi pooled lõppevad luumurruga. Sageli tähendab luumurd lühemat või pikemat eemalolekut töölt, millega omakorda kaasneb väiksem palk. Luumurdude raviga kaasnev on inimestele enamasti Eesti meditsiinisüsteemi abil tasuta. Hoopis keerulisem on lugu siis, kui kahjustada saavad hambad.

Gjensidige kindlustuse kahjukäsitlusosakonna juhataja Maarika Mürgi sõnul tuleks inimestel tõsiselt kaaluda õnnetusjuhtumi kindlustuse ostmist, sest rahaliselt kulukas õnnetus võib juhtuda talvelibedusega, turvalises ujulas või lausa kodutrepil.

„Õnnetuse juhtumine võib tähendada, et inimene jääb lühemaks või pikemaks ajaks töölt eemale ning selle tagajärjel väheneb pere igakuine sissetulek,“ lausus Mürk. „Õnnetusjuhtumikindlustusega makstakse hüvitist nii ajutise kui püsiva tervisekahjustuse korral ning inimene saab keskenduda paranemisele, ilma et peaks igapäevaste kulutuste pärast muretsema. Kiiremaks paranemiseks on võimalus pöörduda ka eriarsti poole või läbida taastusravi kuur.“

Gjensidige kindlustusspetsialist tõi näite õnnetust kukkumisest ujulas, mis lõppes huulevigastuse ja kolme ülemise esihamba krooniosa murruga. Lisaks olid hambad hakanud kergelt liikuma ja nihkunud paigast.

„Valus kukkumine näoga vastu ujulapõrandat võinuks lõppeda ka väga valusa väljaminekuga, kui inimesel poleks olnud õnnetusjuhtumi kindlustust,“ märkis Mürk. „Pärast huulevigastuse paranemist sai alustada hammaste raviga. Hammastele teostati juureravi ja esialgu asetati ajutine täidis. Hiljem taastati hambad keraamiliste kroonidega. Kokku kulus hammaste raviks ligi 2000 eurot, mille kompenseeris kindlustus.“

Õnnetusjuhtumikindlustuse alla kuulub lai kaitsete valik, mida on võimalik valida enda ja oma pere vajadustest lähtuvalt. Näiteks on valikus püsiva puude, päevaraha, valuraha, ravikulu, kriitilise haiguse ja kahjuabi kaitse. Sobiva kaitse leiavad nii lapsed kui eakad, samuti sportlased sõltumata valitud harrastusest.